Keçiören Elektrik Tesisatı

Keçiören Elektrik tesisatı
ELEKTRİK USTASI

Keçiören Elektrik Tesisat Ustası

Keçiören ilçesinde elektrik tesisat işleri ve elektrik tamiratları konusunda uzman olan firmamız, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için burada bulunmaktadır. Elektrik tesisatı, evlerimizde, iş yerlerimizde ve kamusal alanlarda hayatımızın bir parçasıdır. Bu nedenle, güvenilir ve uzman bir firma ile çalışmak önemlidir.

Firmamız, Keçiören ilçesinde elektrik tesisatı konusunda uzmanlaşmış bir ekip ile hizmet vermektedir. Elektrik tesisatı hizmetlerimiz arasında, evlerde, iş yerlerinde, kamu binalarında ve endüstriyel alanlarda elektrik tesisat kurulumu, bakımı, onarımı, yenilenmesi ve tadilatı yer almaktadır.

Firmamız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre en uygun çözümleri sunmaktadır. Eğitimli ve deneyimli ekibimiz, her türlü elektrik tesisatı işlerinde hizmet vermektedir. Elektrik tesisatı hizmetlerimiz arasında, anahtar, priz, sigorta kutusu ve aydınlatma sistemlerinin kurulumu da yer almaktadır.

Ayrıca, firmamız Keçiören ilçesinde elektrik tamiratı hizmeti de sunmaktadır. Arızalı priz, sigorta kutusu, anahtar veya diğer elektrik aksamı sorunları için hızlı ve güvenilir bir çözüm sunmaktayız. Müşterilerimiz, firmamızın uzman ekibi tarafından yapılan tamirat işlemleri sonrasında güvenle elektriği kullanabilirler.

Firmamız, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet prensiplerine uygun olarak hareket eder. Elektrik tesisatı ve tamiratı işlerinde uzman olan firmamız, Keçiören’de müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verir. Güvenilir, kaliteli ve profesyonel hizmetlerimiz ile müşterilerimize en iyi çözümleri sunmayı hedeflemekteyiz.

       Evinizin elektrik sistemi bir dizi kablodan daha fazlasıdır – modern yaşam için ihtiyacınız olan tüm gücü mümkün olan en güvenli şekilde sunmak için özenle tasarlanmış karmaşık bir sistemdir. Evinizin elektrik sisteminin nasıl çalıştığını bilmek, daha “güçlendirilmiş” bir ev sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Elektrik konusunda en çok dile getirilen şikayetlerden olan yüksek fatura sorununuzu kontrol altına almak için aşağıdaki makaleyi okuyun.

1Doğal ışığı kucaklayın. Perdelerinizi açın ve güneşin parlamasına izin verin! Yapay ışığa güvenmek yerine mümkün olduğunda doğal ışığı kullanmak gün boyunca kullandığınız elektrik miktarını büyük ölçüde azaltabilir. Bir ofiste çalışıp çalışmadığınızı veya günlerinizi evinizde geçirdiğinizde de aynısı geçerlidir. Doğal ışığa maruz kalmak aynı zamanda mutluluğu da arttırır, size kör bahisleri yükseltmek için daha büyük bir teşvik verir.

 • Çalışma alanınızı düzenlemeye çalışın, böylece doğal ışık masanızı aydınlatır. Mümkünse tavan ışıklarını kapalı tutun. Ekstra ışığa ihtiyacınız olduğunda, bunun yerine düşük güçlü bir masa lambası kullanın.

 • ışığı geçirecek perdeler veya güneşlikler satın alın. Işığın içeri girmesine izin verecek, ancak ihtiyaç duyduğunuzda mahremiyet sağlayabileceklerdir.

 
Güneş Işığından Faydalnın
Güneş Işığından Faydalnın

2Ampullerini değiştirin. Kompakt floresan (CFL) veya LED ampullerle düzenli akkor ampullerin değiştirilmesi büyük bir enerji tasarrufu sağlar. Akkor ampuller, tüketilen enerjilerinin% 98’ini ısı ile serbest bırakırken, CFL ve LED ampuller çok daha fazla enerji tasarrufu sağlar ve birkaç kat daha uzun ömürlüdür.

 • CFL ampuller akkor ampullere ilk alternatifti ve akkor ampullerin sadece 1 / 4’ünü kullanıyorlar. Eser miktarda civa içerirler, bu nedenle yanık olduklarında uygun şekilde bertaraf edilmeleri gerekir.
 • LED ampuller pazara daha yenidir. CFL’lerden daha pahalıdırlar, fakat daha uzun ömürlüdürler ve civa içermezler.
Tasarruflu Ampul Kullanın
Tasarruflu Ampul Kullanın
3

Işıkları söndürün. Bu, elektrik tasarrufu için en basit, en yaygın yoldur ve gerçekten işe yarıyor. Belirli bir zamanda evinizde kaç ışığın bulunduğuna dikkat etmeye başlayın. Bir kerede kaç ışık kullanmanız gerektiğine dikkat edin. Bir odadan ayrıldığınızda, ışıkları her seferinde kapatmayı alışkanlık haline getirin.

 • Kısa süreler için kullanılan ışık alanlarına “ısınma” gerekmeyen ampulleri kullanın. Bu bilgi ampulün ambalajı üzerine yazılmalıdır.
 • Eğer gerçekten dışarı çıkmak istiyorsanız, ailenizin evin her yerine yayılmasını ve tüm evinizin yanmasını sağlamak yerine, geceleri bir veya iki odayı kullanın.
 • Maksimum elektrik tasarrufu için mum kullanın! Geceleri ışık sağlayan bu eski moda, etkili, romantik ve huzurludur. Her gece mum kullanmak için pratik bulmuyorsanız, haftada bir veya iki kez yapmayı deneyin. Küçük çocuklarla bunu yaparken dikkatli olun – tüm aile üyelerinizin mumları güvenli bir şekilde nasıl kullanacaklarını bildiğinden emin olun.

 

Lüzumsuz Işıkları Söndürün
Lüzumsuz Işıkları Söndürün

4Kullanılmayan cihazları çıkarın. Takılı olan cihazların kapatılsa bile enerji kullanmaya devam ettiklerini biliyor muydunuz? Bir kahve cezvesi gibi küçük bir cihaz bile, son fincan kahve tüketildikten uzun süre sonra takılı kaldığı her an enerji tüketir.

 • Anahtarlı bir güç şeridi bunu kolaylaştırır. Soketlerinden 5 cihaz çekmek yerine, yapmanız gereken tek şey bir anahtar çevirmektir.
 • Bilgisayarınızı kapatın ve günün sonunda fişten çekin. Bilgisayarlar çok fazla enerji kullanırlar ve takılı kaldıklarında hem enerji hem de para harcarsınız. 
 • TV’nizi her zaman takılı bırakmayın. İzlemeyi bitirdiğinizde fişini çekmeniz sakıncalı olabilir, ancak tasarruflar sorun olmaya değer.
 • Ses sisteminizi ve hoparlörlerinizi fişten çekin. Bunlar kullanımda olmadıklarında fazladan enerji tüketirken en kötü suçlulardan bazılarıdır.
 • Telefon şarj cihazları, mutfak aletleri, saç kurutma makineleri ve elektrikle çalışan başka şeyler gibi küçük cihazları da unutmayın.
Kullanılmayan Cihazların Fişini Çekin
Kullanılmayan Cihazların Fişini Çekin
5

Eski cihazları enerji tasarruflu modellerle değiştirin. Daha eski cihazlar üretildiğinde, şirketler elektrik tasarrufu ile ilgili değildi. Daha yeni modeller enerji tasarrufu yapmak, ev masraflarınızı azaltmak ve karbon ayak izinizi azaltmak için tasarlanmıştır. Daha eski bir buzdolabı, elektrikli ocak ve fırın, bulaşık makinesi,  çamaşır makinesi ve kurutucu                veya başka büyük bir cihazınız varsa, değiştirmeye bakın.

 • Yeni cihazlarda “Energy Star” derecelendirmelerini arayın. Bunlar, cihazın ne kadar enerji kullandığını değerlendirmenize yardımcı olur. Birçok enerji tasarruflu cihaz bu özelliğe sahip olmayanlardan daha pahalıdır, ancak parayı elektrik tasarrufu yoluyla zamanla geri kazanacaksınız.
 • Cihazlarınızı değiştirmek bir seçenek değilse, rutininizi değiştirmek için birçok yolunuz vardır, böylece mümkün olduğunca az elektrik harcarsınız.
  • Daha küçük bir yük çalıştırmak yerine, bulaşık makinesini çalıştırmadan önce doldurun.
  • Fırını, kullanımdayken açmayın, çünkü ısıyı serbest bıraktığınızdan ve fırının daha fazla enerji üretmek için fazladan enerji kullanması gerekir. Bir fırının kapağının açılması 30 derece ısı kaybetmesine neden olur. Fırının içine açmadan bakabilmek için kapakları ısıya dayanıklı camdan üretilmektedir. 
  • Ne yemeye karar vermeye çalışırken kapı açıkken buzdolabında durmayın. Açın ve mümkün olduğunca çabuk kapatın. Buzdolabınızdaki contaları da kontrol etmeli ve yıprandıklarında değiştirmelisiniz.
  • Küçük yükler yerine tüm çamaşırları yıkayın.
Elektrikli Aletleri Tasarrufluları İle Değiştirin
Elektrikli Aletleri Tasarrufluları İle Değiştirin

6Cihazlara olan bağımlılığınızı azaltın. Eski günlerde insanlar evlerini çalıştırmak için büyük aletlere ihtiyaç duymuyordu; sadece gerçekten ihtiyacınız olanı kullanmanın yollarını deneyin. Daha az cihaz kullanmak, bazı görevleri daha fazla zaman alıcı hale getirebilir, ancak tüm ailenin ilgisini çekerseniz, işleriniz için fazladan zaman harcamazsınız.

 • Çoğu insan kıyafetlerini gereğinden fazla yıkar; Her hafta yaptığınız yüklerin sayısını azaltmayı deneyin.
 • Arka bahçeye bir çamaşır ipi asın ve kurutucunuzu kullanmak yerine elbiselerinizi ipte  kurutun.
 • Bulaşık makinelerini kullanmak yerine bulaşıkları yıkayınız (su koruma yöntemini kullanarak).
 • Fırında pişirmeyi haftada bir gün ile sınırlayın, bu süre zarfında aynı zamanda birkaç yemek hazırlayın. Bu şekilde fırını tekrar ısıtmak zorunda kalmayacaksınız.
 • Plug-in hava tazeleyicileri gibi gerçekten ihtiyacınız olmayan küçük cihazlardan kurtulun. Pencereleri aç!
Cihazlara olan bağımlılığınızı azaltın.
7

Evinizi izole edin. Kapılarda ve camlarda iyi bir sızdırmazlık olduğundan emin olmak enerji maliyetlerinde büyük tasarruf sağlar. İzolasyon, yaz aylarında serin ve klimalı havanın sızmasını ve kış aylarında soğuk havanın içeri girmesini engeller.

 • Yüklenicinin, yeterince verimli olup olmadığını belirlemek için evinizin yalıtımını denetleyin. Tavan, tarak, bodrum, duvar ve tavanları göz önünde bulundurun. Evinize yeni bir yalıtım ile bakmak isteyebilirsiniz.
 • Kapılarınızın, pencerelerinizin ve pencere klimalarının etrafındaki kalafat ve hava şeridini kullanarak evinizi havalandırın. Ayrıca, kış aylarında pencerelerin üzerine koymak için plastik kaplama satın alabilirsiniz.
Evinizi İzole Edin
Evinizi İzole Edin
8

Daha az sıcak su kullanın. Isıtma suyu çok fazla enerji tüketir. Soğuk duş almak gerekmiyor, ama ne kadar sıcak suyun kullanıldığını ve suyun nasıl ısıtıldığının bilincinde olmak çok fazla elektrik ve para tasarrufu sağlayabilir.

 • Su ısıtıcınızın çok fazla ısı kaybetmemek için yalıtıldığından emin olun.
 • Sürekli yanan bir pilot lamda çalışmayan bir su ısıtıcısı almayı düşünün.
 • Banyo yerine duş al. Banyolar duşlardan çok daha fazla su kullanır.
 • Daha kısa duş al. Duşta 20 dakika harcayarak çok fazla elektrik harcıyor
Daha Az Sıcak Su Kullanın