Su Kaçak-Sızıntı Tespiti

Cihazla su sızıntı tespiti
Cihazla su sızıntı tespiti

Keçiören Su Kaçağı Su / Su Sızıntı Tespiti ve Tamiri

Su kaçağı sorunu evlerde, iş yerlerinde ve kamu binalarında sıkça karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunların çözümü de oldukça önemlidir. Bu noktada Kaplan Kardeşler Sıhhi Tesisat’ın Keçiören ilçesinde sunduğu hizmetler oldukça önemlidir.

Kaplan Kardeşler Sıhhi Tesisat firması, gelişmiş termal kameralar ve dinleme cihazları gibi modern teknolojik araçları kullanarak, Keçiören’de noktasal su kaçağı tespiti yaparak sorunu en kısa sürede tespit edip onarmaktadır. Böylece minimum maliyet ve minimum hasar ile su kaçağı tamir edilmektedir.

Keçiören ilçesindeki evler, iş yerleri ve kamu binalarında su kaçağı sorunu yaşandığında, Kaplan Kardeşler Sıhhi Tesisat firmasının uzman ekibi hemen harekete geçerek sorunu çözmektedir. Ekibimiz, su kaçağı tespiti yapmak için özel termal kameralar ve dinleme cihazları kullanarak, sorunun kaynağını tespit etmektedir. Daha sonra, noktasal su kaçağı tespiti yapılarak sorunun tamir işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kaplan Kardeşler Sıhhi Tesisat firması, Keçiören ilçesinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu nedenle, müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Su kaçağı sorunları, zamanında müdahale edilmediğinde ciddi hasarlara neden olabilir. Bu nedenle, su kaçağı sorunu yaşandığında hemen uzman ekibimizle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Su kaçağı sorunu birçok ev, iş yeri ve kamu binası sahibi için ciddi bir endişe kaynağıdır. Su kaçağı sorunları, evlerde duvarların ve tavanların nemlenmesine, küflenmeye ve kokuya neden olabilir. Ayrıca, su kaçağı sorunu zamanla büyüyebilir ve hasara neden olabilir. Bu nedenle, su kaçağı sorunu tespit edilip, en kısa sürede çözülmelidir.

Kaplan Kardeşler Sıhhi Tesisat firması, Keçiören’de su kaçağı sorunu yaşayanlar için profesyonel çözümler sunmaktadır. Su kaçağı sorunu tespiti için gelişmiş termal kameralar ve dinleme cihazları kullanarak, sorunun kaynağını tespit ediyoruz. Bu sayede, su kaçağı tamirat işlemini minimum maliyet ve minimum hasar ile gerçekleştirebiliyoruz.

Su kaçağı sorununun boyutu ne olursa olsun, ekiplerimiz en kısa sürede sorunu tespit ederek tamirat işlemlerine başlar. Su kaçağı sorununun kaynağı tespit edildikten sonra, uzman ekibimiz, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, en uygun ve kalıcı çözümü sunar.

Kaplan Kardeşler Sıhhi Tesisat, Keçiören’de su kaçağı sorunu yaşayan tüm müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Su kaçağı sorunu ile karşılaştığınızda, hemen bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizin yardımını alabilirsiniz. Ekiplerimiz, sorunu en kısa sürede tespit ederek, minimum maliyet ve hasar ile tamirat işlemini gerçekleştirirler.

Su Kaçakları / Sızıntıları Nasıl Tespit Edilir?

Sızıntıları kontrol etmek için su sayacınızı kullanın

Sıhhi tesisat sisteminizde bir sızıntı olup olmadığını en iyi şekilde belirlemek, öncelikle su sayacınızı kontrol etmektir. Bunu yaparken evinizin içinde veya dışında hiçbir şekilde su kullanılmadığından emin olmalısınız.

  1. Su sayacınızı bulun ve hareket halinde olup olmadığını görmek için sızıntı göstergesini kontrol edin. Ölçüm cihazınızın markasına bağlı olarak, su akış göstergesi küçük bir üçgen şekilli kadran veya su ölçüm cihazından geçerken dönen küçük bir gümüş tekerleği olabilir. Kadran hareket ediyorsa, bir su sızıntınız var.
  2. Ya da, evinizdeki bütün muslukları ve su çıkışlarını kapattıktan sonra su sayaç numarasını alın. İki üç saat hiç su kullanmadan sayacı tekrar kontrol edin. Sayaç sarfiyatında artış varsa yine bir su sızıntısı olduğunun göstergesidir.

Bir sızıntınız olduğunu belirledikten sonra, bir sonraki adım sızıntının evinizin içinde mi yoksa dışında mı olduğunun belirlenmesidir.

  1. Evinizin ana kapatma vanasını bulun ve vanadaki suyu kapatın. Apartman dairelerinde genellikle tuvaletlerde bulunur ama değişik yerde de olabilir.
  2. Yine, hareket için sızıntı göstergesini kontrol edin veya bu süre boyunca su kullanmamaya dikkat ederek sayaç okuma yöntemini kullanın. Akış göstergesi hareket etmeyi durdurursa veya sayaç okumalarında bir değişiklik olmazsa, evin içinde bir sızıntı vardır. Sızıntı göstergesi hareket etmeye devam ederse veya sayaç okumalarında bir değişiklik olursa, sızıntı sayaç ile ev arasında kalır.
  3. Sızıntıyı bulamıyorsanız, bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir.

Armatür Su Kaçakları

Sızan musluklar genellikle aşınmış lastik contaların bir sonucudur. Lavabodaki  conta genellikle sapın altında bulunur. Doğru araçlara sahipseniz, bunların yerini değiştirmek nispeten kolaydır. Lavabonun altındaki veya ana kapatma valfindeki suyun kapatılmasını ve tutamağın çıkarılmasını gerektirir. (Not: musluk kolları kapatma vanaları değildir.) 

Tuvalet Su Kaçakları / Sızıntıları

Tuvalet sızıntıları yüzlerce litre suyu boşa akıtabilir ve çoğu zaman sessizdir. Küçük bir sızıntı bile zamanla çok fazla su ve para harcayabilir. Neyse ki, çoğu tuvalet sızıntısını tamir etmek kolay ve ucuzdur.

Sızdıran bir tuvalete sahip olup olmadığınızı belirlemek için, tank kapağını çıkarın ve tuvalet tankının arkasına birkaç damla yiyecek boyası koyun.  Yıkamadan yaklaşık 30 dakika bekleyin ve ardından herhangi bir rengin gelip gelmediğini görmek için klozete bakın. Su temizse, su sızmıyor. Kolozet içinde yiyecek boyası görürseniz, bir sızıntınız var demektir.

Çoğu durumda, sadece tuvalet klapesini ve / veya doldurma mekanizmasını değiştirmeniz gerekecektir. 

 Vana-Kesici Sızıntıları

Sızan tuvalet için en yaygın sebep uygun olmayan bir çalışma veya sızdırmazlık sineklik vardır. Kanatçık, tuvalet yıkandığında yukarı kaldırılan tankın altındaki lastik valftir. Kanatçı yıpranmış veya çatlamışsa, su akıtmadan yıkama tankından klozete sürekli akmasına izin verir.

Yıkama Kolu Sorunları

Tuvaletin yıkama seviyesi çubuğu ve zinciri (veya sapın kendisi) yapışarak çalışmasını engelleyebilir. Tuvalet haznesinde sabitleyen somunu ayarlayın. Bu işe yaramazsa, sapın değiştirilmesi gerekebilir.

Şamandıra Su Kaçakları

İdeal olarak, su seviyesi, tuvalet tankının arkasındaki doldurma çizgisiyle (yaklaşık olarak “şamandıra borusunun aşağısında) bile aynı şekilde ayarlanmalıdır. Su, tuvalet tankında çok yüksekse ve taşma borusuna dökülüyorsa. su seviyesi, ayar vidasını çevirerek veya şamandıra kolunu aşağıya doğru hafifçe bükerek, suyun taşma borusunun altında bir seviyede durmasıyla ayarlanabilir.

Not: Bu adımlardan hiç biri sorunu çözmezse, tuvaleti onarmak veya değiştirmek için bir tesisatçıya başvurmanız gerekebilir.

Diğer Su Kaçakları / Sızıntılarını Bulmak

İçtiğiniz ve yıkadığınız su basınçlı gelir, bu nedenle sızıntı çok açık olabilir. Diğer taraftan atık su genellikle yer çekimi (Cazibe) ile hareket eder ve basınç altında değildir. Bu, atık su sızıntılarını tespit etmek için çok daha zor hale getirir. Atık su sızıntısından şüpheleniyorsanız, lütfen yardım için bizi arayın.

Bir sızıntının tam yeri her zaman açık olmayabilir. Bazı sızıntılar bir yerde başlayabilir, daha sonra tahliye edilmeden ve bir miktar görünür hasar meydana getirmeden önce bir mesafe boyunca bir çıkıntı veya başka bir kanal boyunca akabilir.

Tavanlarınız, zeminleriniz, duvarlarınız ve ahşaplarınızda (mutfak veya banyo lavabosu kabininin tabanı gibi) ıslak, eğrilmiş veya renk solması lekelerini arayın. Onarım girişiminde bulunduğunuzda, sızıntının sadece ortaya çıkan hasarını değil, sızıntının gerçek yerini iki kere kontrol ettiğinizden emin olun.

Yoğuşma ayrıca bir su sızıntısı olabilir. Yoğunlaşma normal olsa da, aşırı yoğuşma duvarlarınıza, tavanlarınıza, zeminlere ve ağaç işçiliğine zarar verebilir. Çok fazla yoğuşma varsa, borularınızı yalıtmak yoğunlaşmayı durdurabilir veya azaltabilir.

Yeraltı Sızıntı Tespiti

Görsel

  1. Mülkünüzün her zaman ıslak olan kısımlarına bakın (ve hissedin).
  2. Su akışının kanıtı için araba yoluna, kaldırıma veya sokağa bakın. Kanıt sürekli bir su akışı olmayabilir; Sadece kuruyan bir su birikintisi olabilir, ya da daha karanlık bir nokta (kuru beton üzerine su döküldüğünde olduğu gibi).

Sayaç okuma

  1. Su sayacına bak ve sayaç okumayı yaz. Birkaç saat su kullanmayın. Sayacınızı tekrar okuyun.
  2. Kullanım gösterirse ve diğer tüm bilinen sızıntıları zaten düzeltmişseniz, bir yeraltı sızıntınız olabilir.