KEÇİÖREN PETEK TEMİZLEME

İlaçlı gerçek petek temizliği

Kalorifer petek temizleme
Keçiören petek temizleme
Etlilk petek temizleme
Keçiören cihazla petek temizliği
Kalorifer petek temizleme
Keçiören ilaçlı petek temizleme

Adım adım petek temizleme

Aşağıda adım adım anlattığımız petek temizleme işlemi 1 saat gibi kısa bir sürede bitirilmektedir.

Petek temizleme

Petek Temizleme adım 1

Petek temizliğinde ilk yapılacak olan işlem şudur; temizlik sırasında kombinin kirli suya maruz kalmaması için kombinin bütün su giriş ve çıkışları kapatılır. Bu sayede petek temizliği sırasında sistemden tahliye edilen ve kimyasallarla sökülüp dolaşımla çıkartılan kirli paslı ve çamurlu su kombiye girmez ve zarar vermez.

Petek Temizleme adım 2

Genellikle ve çoğunlukla banyoda bulunan tahliye vanası açılarak borularda bulunan suyun boşaltılması sağlanır.

Petek temizleme 9

Petek temizleme adım 3

Banyoda bulunan peteğin giriş ve çıkışları tahliye cihazımıza bağlanarak pompa yardımıyla petekler de dahil tüm sistemde bulunan suyun temiz su basılarak boşaltılması sağlanır. Bu aşamada çıkan su direk olarak klozete veya herhangi bir gidere verilir.

Petek temizleme
Petek temizleme

Petek temizleme adım 4

Bağlantılar yapıldıktan sonra pompalı ve depolu cihazımızda bulunan temiz suya temizleyici kimyasal katılarak tekrar sisteme basılır. Bu sayede peteklere ve borulara yapışmış dip bucaklardaki kir, pas ve çamurun da tahliye edilmesi sağlanır

Petek temizleme adım 5

Son olarak sisteme ilaçsız temiz su basılarak cihaz bağlantıları sökülür, banyo petek tahliyeleri kapatılır. Kombinin giriş çıkışı açılarak sistem çalıştırılır. Su basıncı ayarlanır.

Elektrikli ve ithal solüsyonlu petek temizleme, mevcut merkezi ısıtma sisteminizin verimliliğini arttırmanın ve ısıtma faturanızı azaltmanın en iyi yollarından biridir. Teknik, herhangi bir pisliği veya pası temizlemek için su ve temizleme kimyasallarını peteklere pompalamayı içerir.

Yıllar geçtikçe, merkezi ısıtma sistemlerinde kir, pas ve ‘çamur’ birikebilir ve tıkanıklıklara neden olabilir. Bu, kombinizin ürettiği sıcak suyun mülkünüzün etrafında dolaşabileceği hızı yavaşlatır. Sıcak suyun dolaşım hızı ne kadar yavaş olursa, evinizi ısıtmanın maliyeti o kadar yüksek olur.

Petek temizliğinin faydaları

  • Petek temizleme Mülkünüzü daha verimli bir şekilde ısıtmaya yardımcı olur, böylece enerji maliyetlerini düşürür
  • Borularda ve radyatörlerde tıkanmaları temizler
  • Radyatörlerde ve dahili ısıtma elemanlarında korozyonu önlemeye yardımcı olur
  • Peteklerdeki soğuk noktaları yok eder.
  • Kombi pompasının ömrünü artırır
  • Isıtma sisteminizin yaşlandıkça ürettiği gürültüyü (kettling) azaltır.
  • Kombinizin ömrünü uzatır

Yeni bir boyler kuruyorsanız veya radyatörü değiştiriyorsanız / ekliyorsanız, herhangi bir akma kalıntısı belirtisi kaldırmak için önce merkezi ısıtma sisteminizi yıkamanızı öneririz.

Petek Temizliğinde Evim Kirlenir mi?

Kesinlikle hayır. Petek temizliği işini banyoda bulunan tahliye vanasından yapıyor ve çıkan kirli suyu hiç bir şeklide damlatmadan klozete aktarıyoruz. İşimiz bittiğinde evinizde petek temizliğine dair herhangi bir iz bulamayacaksınız. Keçiören’de Etlikte petek temizliğinde kaliteli gerçek temizlik.

Anahtar Kelimeler

Keçiören Petek temizleme, Keçiören petek yıkama, Keçiören ilaçlı petek temizleme, Keçiören cihazla petek temizleme, Keçiören petek temizleme firması, Etlik Petek temizleme, Etlik petek yıkama, Etlik ilaçlı petek temizleme, Etlik cihazla petek temizleme, Etlik petek temizleme firması